טיפול נטורופתי

נטורופתיה מבוססת מחקר

למרות העובדה שלנסיון קליני יש חשיבות עליונה (במקרה שלי הנסיון הוא של מעל 30 שנה), אני משתדל שהעצות הניתנות יתבססו על מחקר רפואי סביר (לפחות)  או מצויין (עדיף).

כל אדם המתעסק ברפואה טבעית מחליט עד כמה ההמלצות שלו צריכות להיות מגובות במחקר.

לכל אורך עבודתי, וגם בשנים הרבות בהן לימדתי, דרשתי שלהמלצות הטיפולית (למשל לגבי תוספי התזונה), יהיה גיבוי מחקרי. באופן הזה יכול להתקיים דו- שיח עם עולם הרפואה הקונבנציונלי, אותו אני מציג בין השאר בהרצאות בכנסים רפואיים ובהשתלמויות לרופאים.

טיפול נטורופתי ד"ר דן קרת תמונת רקע
תמונת רקע טיפול נטורופתי

אינטגרציה

שילוב רפואה מערבית ורפואה טבעית מודרנית.

היום קוראים לזה רפואה אינטגרטיבית, המשלבת את הטוב משני העולמות, וזה מה שאני מנסה לעשות.

דוגמה לחשיבות האינטראקציה הוא השילוב בין תרופות ותוספי תזונה.

חייב להיות ידע והבנה טובים בשני התחומים כדי למנוע טעויות. לעיתים אנשים לוקחים רשימה ארוכה (ויקרה ) של תוספי תזונה.

מבחינתי יש לקחת תוספים על בסיס מחקר תומך ובאופן מדויק. כמו כן אני זהיר מאד לגבי תופעות לוואי של תרופות ומשתדל להפחית אותן ככל שהמצב הקליני מאפשר זאת.

רפואה מסוג אחר

המפגש הראשון נמשך שעה וחצי. שעה ראשונה מוקדשת לתשאול מדוקדק כדי להבין לעומק את הבעיות שבעטין הגעתם. התשאול הממושך מאפשר לי להכיר היבטים שונים של הבעיות ושל אורח החיים שלכם וכך לאתר את הסיבות האמיתיות שבבסיס הבעיות שאתם מציגים. כעת, לאחר שהגדרנו את הסיבות , ניתן לבנות , בחצי השעה שנותרה, תוכנית הטיפולית שתתן מענה לסיבות אלה. התוכנית הטיפולית תכלול הנחיות במספר תחומים, שביחד, יכולים לגרום לעליה ברמת הבריאות ואיכות החיים (ולירידה במספר התרופות).מטרתן לגרום לעליה ברמת הבריאות ואיכות החיים (ולירידה במספר התרופות), ולהשיג אריכות ימים בריאה ככל האפשר= Healthy Longevity. התחומים מהם אני שואב רעיונות טיפוליים הם תזונה, תנועה, תוספי תזונה, צמחי מרפא, שינה, ניהול לחצים וגוף- נפש. בסיום המיפגש, נגדיר כיצד נדע שהתוכנית אכן עובדת ונחליט על חוזה טיפולי. עוד היבט שמייחד את העבודה שלי הוא האמונה העזה, הנובעת מנסיון ארוך שנים ומחקר קליני תומך, ביכולת ההבראה שלכם. אעשה הכל כדי לאפשר למנגנוני הריפוי העצמיים שלכם לבטא את עצמם במלוא העוצמה